VACUFLO MAXAIR® – maksymalne wykorzystanie mocy odkurzania od  pierwszego do ostatniego dnia działania.

CFT

W odkurzaczach tych zastosowano opatentowaną metodę cyklonicznej filtracji zanieczyszczeń CFT™, polegającą na odseparowaniu zanieczyszczeń z wirującego strumienia powietrza bez użycia dodatkowych filtrów i worków na zanieczyszczenia. W przypadku tego typu jednostek obsługa ograniczona jest do minimum – wysypywanie śmieci co 5-7 miesięcy.

To co pozwala odróżnić Vacuflo MAXAIR to pewność że po miesiącu czy roku użytkowania mamy stałą moc urządzenia. Brak zapychającego się filtra działa również bardzo korzystnie na żywotność jednostek. Dzięki takiemu rozwiązaniu 7 letnia lub dłuższa gwarancja stała się faktem w produktach firmy, która ma pewność ze produkty są najwyższej jakości co jest zawarte w misji firmy Vacuflo.

Przezroczysty zbiornik pomaga nam obserwować poziom zanieczyszczeń ale spełnia również jedna ważną rolę w użytkowaniu jednostki .  Każdy kto zakupi produkt firmy może dzięki konstrukcji  kubełka zaobserwować moc filtracji CFT, zobaczyć tworzący się wir w pojemniku na zanieczyszczenia oraz przyciągane do niego śmieci ( większość producentów tylko pisze o filtracji cyklonicznej – w jednostkach VACUFLO MAXAIR® możemy zobaczyć efekt sami ). Jest to niezwykle inteligentne rozwiązanie zastosowane tylko  w jednostkach Vacuflo.

Firma w swoich produktach stosuje na chwile obecną tylko produkty amerykańskiego koncernu AMETEK – jednego z największych i najnowocześniejszych producentów silników elektrycznych. Dzięki ogromnej ilości patentów i indywidualnych rozwiązań mamy możliwość cieszyć się niezawodnością urządzeń.

Sterowanie urządzeniem jest najprostszym i przyjaznym jakie możemy spotkać na rynku.  Nasi technolodzy przy współpracy z dystrybutorami postanowili nie wprowadzać na chwilę obecną rozwiązań LED/WYŚWIETLACZY/PŁYNNYCH REGULACJI ponieważ takie rozwiązania przekładają się negatywnie na nie zawodność oraz  skuteczność instalacji.  Jest to stare sprawdzone rozwiązanie które pozwala cieszyć się użytkowanie długie lata.

ciekawostka
Ciekawostka

Obecnie najdłużej działająca jednostka Vacuflo ma 38 lat i dalej funkcjonuje a użytkuje ją już następne pokolenie nabywcy.

CZYM WYRÓŻNIA SIĘ VACUFLO MAXAIR

silnik-ametek

SILNIK AMETEK

Amerykański silnik Tangential By-Pass z osobnym chłodzeniem

7-lat-gwarancji

7 LAT GWARANCJI

filtered-cyclonic-technology

FILTRACJA CYKLONICZNA CFT

W jednostce tej zastosowano metodę cyklonicznej filtracji zanieczyszczeń CFT™, polegającą na odseparowaniu zanieczyszczeń z wirującego strumienia powietrza.


Na czym polega prawdziwa cykloniczna separacja zanieczyszczeń CFT™?

Prawdziwa filtracja cykloniczna CFT™ to skuteczna separacja zanieczyszczeń bez udziału filtrów lub worków. Wessane  w czasie sprzątania powietrze jest w jednostce centralnej wprowadzane w ruch wirowy i kierowane ku dołowi.

true cyclonic zasada działania

Na stożku cyklonicznym następuje zmniejszenie promienia wirowania strumienia powietrza, co powoduje wzrost siły odśrodkowej działającej na zanieczyszczenia. Nad zbiornikiem na zanieczyszczenia następuje turbulentna zmiana kierunku przepływu powietrza z wirowego w dół na liniowy w kierunku turbiny. Pod wpływem siły odśrodkowej i siły bezwładności zanieczyszczenia są wytrącane z wirującego strumienia powietrza do zbiornika, a powietrze poprzez turbinę jest wydalane na zewnątrz budynku. Skuteczność tej metody to 96-98%. Jest to możliwe dzięki opatentowanej metodzie prawdziwej filtracji cyklonicznej CFT™

Dane techniczne MAXAIR® – tylko w wersji jak dla TC