Hide A Hose

Wąż ssący do odkurzacza centralnego

Hide-A-Hose pozwala ukryć w ścianie 9, 12, a nawet do 15 metrów węża, który jest dostępny w każdej chwili. Co więcej po zakończonym sprzątaniu wąż sam chowa się do instalacji. Dzieje się tak gdyż napędza go siła ssąca wytwarzana przez odkurzacze centralne z filtracja cykloniczna.

Obecnie w sprzedaży jest już druga generacja systemu – Hide a hose 2 ( HaH2), w tej wersji system dostał kilka ważnych ulepszeń, które poprawiły wygląd i użytkowanie systemu. Więcej o nowym systemie znajdziecie na dole strony.

Dzięki specjalnie wykonanej instalacji wąż ssący jest przechowywany w rurociągu wewnątrz ściany. Do odkurzania wyciągamy odpowiednia ilość węża, a następnie za pomocą obrotowej dźwigni mieszczącej się w gnieździe blokujemy jego położenie. Jest to konieczne gdyż w przeciwnym wypadku wąż podczas odkurzania mógłby się cofać. Następnie przy użyciu wyciąganej czerwonej dźwigni mieszczącej się wewnątrz gniazda włączamy odkurzacz. Pozostało jeszcze podłączyć rękojeść wraz z rura ssącą zakończoną szczotką i możemy rozpoczynać sprzątanie.

Bardzo lekki i elastyczny wąż ssący jest fabrycznie pokryty specjalnym poślizgowym pokrowcem dzięki czemu podczas odkurzania nie ma niebezpieczeństwa porysowania mebli lub podłogi. Po zakończonym sprzątaniu wystarczy odczepić rękojeść i zassać waz z powrotem do instalacji, po czym możemy przejść do następnego gniazda i powtórzyć całą operację.

Jedno gniazdo ssące Hide-A-Hose z wężem 15 metrowym może nam bez problemu zapewnia powierzchnię sprzątania nawet do 200m 2. Dzięki temu system ten doskonale nadaje się do zamontowania w juz istniejących domach gdyż dłuższy wąż to mniej gniazd ssących, a w związku z czym mniejsza ilość niezbędnych przeróbek (co wiąże się z kuciem ścian). Ponadto podciśnienie wytwarzane przez jednostkę centralną podczas chowania sie węża czyści jego powierzchnię, tak że pokrowiec będzie zawsze wyglądał jak nowy.
Hide-A-Hose to obecnie nowość w Polsce, która jest juz od co najmniej 10-ciu lat z powodzeniem montowana w wielu krajach na całym świecie.

Charakterystyka i zalety systemu Hide-A-Hose

  • Nawet do 15 metrów węża ssącego chowanego w ścianie, co pozwala na posprzątanie co najmniej 200m² powierzchni z jednego gniazda.
  • Stosując Hide-A-Hose unika się przenoszenia i przechowywania niewygodnego zwoju z wężem ssącym
  • Łatwy i szybki dostęp w każdym momencie do węża ssącego, przy czym z gniazda można wysunąć tyle węża ile potrzebujemy w danej chwili do posprzątania zabrudzeń.
  • Po zakończonym sprzątaniu wąż ssący zostaje zassany do instalacji, przy wykorzystaniu siły ssącej odkurzaczy centralnych.
  • Podciśnienie wytwarzane przez jednostkę centralną w trakcie zasysania węża do instalacji pozwala utrzymać w czystości pokrowiec węża.
  • Możliwość montażu w większości nowobudowanych i już istniejących domów i apartamentów.
  • Dłuższy wąż ssący to mniej gniazd ssących w budynku, co przekłada się na oszczędność czasu i nakładu pracy w trakcie instalacji.
  • Idealne rozwiązanie dla osób lubiących dbać o swój dom.
elementy instalacji centralnego odkurzacza
przyłącze

Wszystkie  oryginalne węże będą wyposażona w nową złączkę Mini Cuff . Będzie ona dodawana do każdego węza, rączki lub sprzedawana oddzielnie. Ta zmiana pozwoli na użytkowanie węża bezpośrednio ze szczotkami.

Dwa rodzaje węży ssących

wąż do centralnego odkurzacza

Wąż bez  pokrowca wykonany w technologii  PVC -SOFT TOUCH pozwala na uzyskanie lepszej jakości niż standardowy zestaw sprzątający. Takie rozwiązanie pozwala na zastosowanie słabszych jednostek i szybszego wciągania węża ssącego.

wąż do centralnego odkurzacza

Wąż z  pokrowcem  wykonany w EVA to najpopularniejsze rozwiązania zapobiega jakimkolwiek otarciom i sprawia ze wąż jest przyjemny w dotyku.  Dobranie jednostki odbywa się według standardowych zaleceń Producenta.